Open dagen Kwekerij Paleis Soestdijk
Ontdek de Boomgaard en Kwekerij
Boomgaard en Kwekerij van Paleis Soestdijk tellen bijna 1 hectare grond en zijn gelegen tegenover het Paleis op de Parade. Generaties lang werden er onder meer appels, peren, walnoten, bessen en bloemen gekweekt voor de koninklijke familie. De Parade is al sinds honderden jaren een integraal onderdeel van Landgoed Paleis Soestdijk. Dit voormalige ‘dorpje’ van het paleis waar onder meer de garage, de stallen, de Intendantswoning, woningen voor het personeel en de kwekerij en boomgaard gevestigd zijn, blijft ook in de toekomst onderdeel uitmaken van het totale landgoed.
Pluktuin: naar huis met boeket of fruitmand
Het is goed toeven in de Boomgaard en Kwekerij, in alle seizoenen. In de lente geniet je van de bloesem aan de bomen, in de zomer veranderen de Boomgaard en Kwekerij in een kleurrijke pluktuin waar van alles valt te leren, proeven en ruiken. In de zomer (vanaf 5 juli) pluk je voor €6,- je eigen bos bloemen, uiteraard gifvrij. In de herfst kun je -als de natuur het toelaat – op de oogstdagen bij ons terecht voor appels, peren, en walnoten. Ook poffen we tamme kastanjes tijdens het seizoen. Alle inkomsten worden gebruikt voor het behoud en de ontwikkeling van de Boomgaard en Kwekerij.
Locatie
De Boomgaard en Kwekerij liggen -een beetje verstopt achter oude beukenhagen- tegenover het Paleis aan de overkant van de Amsterdamsestraatweg in Baarn, naast de Praamgracht. Kom indien mogelijk op de fiets, er is maar zeer beperkt parkeergelegenheid. De Boomgaard en Kwekerij zijn ook te bereiken met buslijn 70. Lees hier meer over hoe je het beste de Boomgaard & Kwekerij bereikt.
Samenwerking IVN
Onder de bevlogen leiding van Wim Kok van IVN Eemland werkt een vast team van IVN vrijwilligers aan het herstel, planten, kweken en onderhoud van de Boomgaard en Kwekerij van Landgoed Paleis Soestdijk. Natuureducatie staat centraal: elke openstelling zijn IVN experts aanwezig om je meer te vertellen over planten, dieren en duurzaamheid. Kinderen kunnen aan de slag met grondboringen, of onderzoeken de bodemdiertjes. Tijdens extra werkzaamheden en open dagen worden de IVN medewerkers ondersteund door vrijwilligers van Paleis Soestdijk. NB: sommige open dagen hebben een thema, extra rondleiding of activiteit. Houd deze pagina regelmatig in de gaten om op de hoogte te blijven van nieuwe activiteiten.
Voor data, openingstijden en meer informatie kijk op de website van Landgoed Paleis Soestdijk.
Wanneer
- Dagelijks vanaf 19 april 2025 t/m 18 oktober 2025
Prijzen
- Gratis